Apple AirPods - високотехнологічні бездротові навушники, які коштують дорого. І за своєю ціною вони забезпечують відповідно відмінний звук. Але, як і будь-які навушники, вони вимагають догляду. Їх потрібно регулярно чистити, ретельно видаляючи забруднення зі всіх важкодоступних місць. Головне при цьому знати, як почистити AirPods самостійно та які засоби для цього використати.

Набор для чистки AirPods

STR Cleaning Kit for Headphones

 

Як почистити AirPods своїми силами?

Вкладиші та зарядний бокс бездротових навушників Apple, як і будь-які інші навушники, мають неприємну для власників властивість збирати на собі пил та бруд. Але ці TWS мають також низку додаткових складнощів, пов'язаних з унікальним дизайном. Зважаючи на особливості конструкції, по краю захисної сітки динаміка сильно забивається сірка, жир, бруд і пил. І вичистити їх звідти досить складно.

Поступово навушники TWS забиваються до такого стану, що це може вплинути на якість звуку. Аж до того, що через навушники просто нічого не буде чути. Більше того, такого роду забруднення можуть призвести до вушних інфекцій. І тому їм потрібний постійний догляд, щоб не допускати таких ситуацій.

как почистить airpods

Як почистити навушники AirPods всередині за допомогою зубної щітки?

Один з найпростіших способів як почистити АірПодс - використовувати непотрібну зубну щітку і спирт або спирт, що містить спирт. Досить злегка змочити щетину щітки в розчині, і після цього можна починати акуратно очищати з капсули навушників бруд, пил та сірку.

Особливість цього способу полягає в тому, що спирт досить легко розчиняє різні забруднення, а щітка досить ефективно видаляє їх залишки зсередини навушників. При цьому важливо обережно діяти, щоб не пошкодити захисну сітку. І не слід надмірно мочити щітку, оскільки спирт може потрапити всередину навушників.

Щоб розібратися з тим, як почистити AirPods від сірки та бруду всередині, цю процедуру необхідно повторити кілька разів, після чого можна буде підключити гарнітуру та перевірити, чи чути звук. Якщо проблема все ще зберігається, можна ще раз провести очищення, щоб видалити залишки та прочистити сітку.

За допомогою цього методу також можна легко почистити і мікрофон бездротових гарнітур. Питання, як почистити мікрофон в AirPods, вирішується таким самим способом, як і з динаміками. Головне діяти обережно та акуратно, щоб не пошкодити захисну сітку та не допустити потрапляння всередину вологи.

Як чистити навушники Apple ззовні?

Використовуючи ватяні диски, ви можете вичистити будь-яку модель бездротового TWS від Apple без особливих труднощів. Тому якщо AirPods запилилися або вкрилися неприємним сірим нальотом з-за бруду, досить злегка змочити патч у воді або легкому розчині рідкого мила, віджати його і протерти. Це дозволить легко повернути гарнітурам приємний вигляд. І здебільшого з тим, як почистити навушники AirPods, можна впоратися взагалі без застосування миючих засобів.

Як засіб для додаткової дезінфекції відмінно підходить хлоргексидин. Він непридатний як засіб для видалення сильних забруднень, але має сильну протимікробну дію. До того ж він не є агресивною речовиною, тому чудово впорається із знезараженням при повсякденному зовнішньому чищенні вкладишів.

Для видалення забруднень, що сильно в'їлися, найкраще підійде перекис водню. Це дуже ефективний засіб для повноцінної дезінфекції та очищення зовнішньої частини навушників та кейсу. Наприклад, з її допомогою легко видалити жовтизну із білих поверхонь. Для цього досить трохи зволожити поверхні перекисом і залишити їх так на 15-20 хвилин. Головне при цьому не допустити влучення рідини всередину. А потім залишиться лише насухо все витерти мікрофіброю чи ватним диском. Завдяки цьому капсули навушників набудуть початкового кольору та презентабельного вигляду.

Як почистити кейс AirPods?

Якщо чохол для заряджання від бездротових навушників Apple забитий брудом, рекомендується використовувати тільки щітку, спирт, зубочистку та ватний тампон. При цьому потрібно враховувати, що фірмовий зарядний кейс має характерну особливість. Усередині нього є магніти, які притягують металеві частинки до пилу. Коли ви закриваєте футляр, притискаєте ці мікрочастинки, і вони утворюють мікроскопічні заглиблення в пластиці. Тобто буквально прилипають до поверхні. Тому вичистити їх досить складно.

Щоб вирішити питання з тим, як почистити кейс AirPods, спочатку за допомогою зубочистки потрібно буде вичистити весь бруд та пил з-під краю кришки. Робити це потрібно акуратно, щоб зубочистка не зламалася і не залишилася у цьому вузькому просторі. Після цього необхідно сухою зубною щіткою прибрати пил зсередини, а потім змочити його в спирті і пройти по всіх поверхнях ще раз. І як фінальний етап процедури знадобиться сухою ватною паличкою прибрати всі залишки вологи та видалити бруд із важкодоступних місць.

как почистить наушники airpods

Як очистити блок-зарядку AirPods розтвором оцету?

Як альтернативу базовому очищенню за допомогою спиртовмісних рідин, для видалення сильних забруднень можна використовувати оцет. Його потрібно обов'язково змішати з водою з розрахунку 1 до 1. Отриманим засобом за допомогою ватної палички можна протирати плями, що важко виводяться, і видаляти бруд з важкодоступних місць. Також можна злегка змочити в оцтовому розчині зубну щітку та використовувати для чищення її. Головне не перестаратися із кількістю рідини, щоб вона не потрапила всередину зарядного пристрою.

Як використовувати набір для чистки AirPods?

Крім очищення бездротових навушників підручними засобами, можна вдатися до допомоги професійних інструментів, які використовуються у сервісних центрах. Сьогодні вони широко доступні у продажу, тому їх можна придбати в інтернет-магазинах.

Наприклад, на сайті MacInCase можна замовити за розумною ціною набір STR Cleaning Kit for Headphones з доставкою по Києву та Україні. Цей набір включає все необхідне для того, щоб швидко і ефективно видалити з бездротових навушників навіть найскладніші забруднення. Завдяки цьому можна буде легко вирішити питання, як почистити AirPods Pro Max та AirPods  від будь-якого бруду.

Первинне очищення допоможе провести спеціальна силіконова подушка. Достатньо притиснути до неї динамік гарнітури на кілька секунд, щоб повністю видалити зсередини весь бруд, пил та сірку. Завдяки властивостям цієї подушки вона також надійно очищає і внутрішню сітку.

Для очищення важкодоступних місць можна використовувати спеціальні ватяні палички. Завдяки конусоподібній формі, вони легко замінюють зубочистки і набагато безпечніше при видаленні бруду з навушників. До того ж вони легко впораються з очищенням важкодоступних місць в кейсі AirPods.

Набор для чистки наушников 6в1 STR Cleaning Kit for Headphones

Для видалення пилу та бруду з внутрішніх поверхонь чохла для заряджання бездротових навушників, у набір включені двостороння щітка та спеціальний йоржик. З їх допомогою можна прибрати весь пил, що накопичився всередині. А завдяки компактним розмірам, вони впораються із завданням набагато краще, ніж будь-яка зубна щітка.

Як фінальний засіб для видалення всіх слідів забруднень із навушників, в набір для чищення входять спиртова та суха серветки. Вони призначені, відповідно, для вологого протирання та дезінфекції AirPods та зарядного боксу, а також просушування після завершення всіх процедур.

Як неможна чистити бездротові навушники Apple

Перше, чого в жодному разі не можна робити при очищенні AirPods - намагатися чистити динамік за допомогою вушних паличок. В даному випадку йдеться, звичайно ж, про ті, які доступні в кожному магазині, а не про ті, що поставляються у спеціальних наборах для чищення. Справа в тому, що при використанні такого методу забруднення видалити просто не вийде. Великий ризик зробити ситуацію ще гіршою.

Це пов'язано з тим, що ватяна паличка зможе прибрати лише поверхневу частину бруду із сітки навушників. Те, що хоч трохи потрапило на сітку глибше поверхні, вона заб'є в текстуру. В результаті може бути досягнутий зворотний ефект, і ви буквально перестанете чути звуки навушника.

Те саме стосується і необережного використання зубочисток при очищенні самих навушників. З їхньою допомогою можна не просто забити захисну сітку брудом. Можна навіть пошкодити цю сітку та зламати навушники. І в жодному разі не можна проколювати забиту брудом сітку за допомогою голок. Це викличе ще більше проблем і сильно збільшить ризик потрапляння всередину вологи.

Про водонепроникність AirPods також обов'язково згадати, якщо говорити про чищення навушників. Захист від води, причому не надто серйозний, з'явився лише в останній моделі бездротових навушників Apple. До цього її взагалі не було. А у чохла для зарядки її немає й досі. Тому потрібно дуже обережно поводитись із засобами, що використовуються при чищенні як гарнітур, так і кейсу. Оскільки потрапляння вологи всередину, навіть якщо це не спирт і інша агресивна речовина, може викликати серйозні проблеми.