Всі хоча б один раз бачили людей, що проносяться повз електросамокати, і думали, що це було б придатним способом пересування на кожен день. Адже зрештою це не просто особистий транспорт на електротязі. Це повноцінний транспортний засіб для пересування містом або навіть пересіченою місцевістю.

До того ж вони відрізняються один від одного за багатьма параметрами. Більше того, бувають різними за конструкцією, вагою, розміром коліс і так далі. Доводиться навіть враховувати зручність положення користувача, вибираючи електросамокат із сидінням або без нього.

 

Для дітей

Proove Model Kids

Початкового рівня

Proove Model X-City Lite

Просунута модель

Proove Model X-City Pro

Топова комплектація та потужність

Proove Speedway X

Як вибрати електросамокат та якими вони бувають?

Хоча всі характеристики є важливими, деякі можуть бути більш значущими, ніж інші. Наприклад, якщо ви катаєтеся по рівному асфальту, вам навряд чи знадобиться потужний двигун та шини для бездоріжжя. Тому коли ви думаєте, який електросамокат вибрати, потрібно обов'язково звертати увагу не лише на його комплектацію, а й враховувати свої індивідуальні потреби та спосіб життя.

Як вибрати електросамокат та якими вони бувають?

Потужність та швидкість

Вибираючи електросамокат, спочатку потрібно звернути увагу на продуктивність його мотора. А тому важливо відразу замислитись, чи потрібні права на електросамокат за конкретної продуктивності мотора. Якщо потужність двигуна більше 250 Вт, то доведеться все ж таки здавати на права. А зазвичай вона становить менше 250 Вт лише у найслабших варіантів, розрахованих на вагу до 70 кг.

Виходячи з продуктивності двигуна можна судити про максимально допустиму швидкість. У будь-якому випадку, за цією характеристикою електросамокати поділяються на "швидкісні" групи - "початкового рівня" (до 25 км/год) та "просунуті" (до 60 км/год).

Електросамокати першої категорії добре підходять для катання в парках та асфальтом. На таких маршрутах 20 км/год можна вважати безпечним максимумом. Але якщо розігнатися сильніше, то можна наїхати на нерівність дороги та не впоратися з керуванням.

Електричні самокати другого типу це вже повноправні транспортні засоби. Як говорилося вище, керувати ними точно потрібна ліцензія, і навіть знання ПДР. Також важливо розуміти, що різко і необдумано маневрувати між машинами категорично не можна, щоби не потрапити в аварію.

Ємність аккумулятору

Літій-іонні (Li-ion) АКБ в електросамокатах можна зустріти набагато частіше за їх аналоги. Вони легші і мають більшу енергоємність. Акумулятори цього типу загалом надійніші, але при негативних температурах (-5 градусів і нижче) вони розряджаються набагато швидше.

Свинцево-кислотні (lead-acid) АКБ від холодів не страждають, але багато важать. Тому їх рідко встановлюють на класичні моделі. Зате їх часто можна зустріти в конструкції позашляховиків від світу електросамокатів.

При виборі електричного самокату важливо звертати увагу не тільки на тип, але і на енергоємність батареї. Від цього безпосередньо залежатиме те, як далеко він зможе виїхати на одній зарядці. А також те, скільки він важитиме.

  • 5000 мАг зазвичай достатньо для того, щоб проїхати до 10 кілометрів, що чудово підходить для коротких поїздок.
  • 8000 мАг, як правило, вистачає для серйозніших маршрутів завдовжки до 15 кілометрів.
  • 12000 мАг достатньо, щоб проїхати до 25 км, і це відмінний варіант для того, щоб часто кататися містом або покататися довгим маршрутом.
  • Понад 12000 мАг є ідеальною енергоємністю для "позашляховиків", власники яких навряд чи хочуть залежати від можливості підзарядки.

Окремо варто сказати, що заряд батареї не завжди витрачається однаково - все залежить від продуктивності мотора, задіяної в конкретний момент. Наприклад, акумулятор буде розряджатися помітно швидше, якщо їхати вгору.

які бувають електросамокати на кшталт батареї

Тип двигуна

Для того, щоб правильно вибрати найбільш відповідний електросамокат, також важливо враховувати і те, який у ньому встановлений двигун. Вони бувають двох видів:

  • Мотор-колесо - простий двигун, якого зазвичай достатньо для міських умов.
  • Зовнішній двигун з ланцюгом-приводом - потужний і важкий привід, що встановлюється на самокати, призначені для пересіченої місцевості.

При цьому необхідно враховувати, що купуючи електросамокат для дорослих з великою вагою, потрібно вибирати саме з моделей з потужнішим двигуном. Інакше він просто не зможе впоратися із навантаженням.

Розмір та тип коліс

Зазвичай колеса у електросамокатів ділять на три групи:

  • До 7 дюймів. Ідеальний варіант у моделей, призначених для їзди містом та у громадському транспорті.
  • Менш ніж 12 дюймів. Універсальний діаметр для міських умов, що балансує між компактністю та прохідністю самокату.
  • Понад 12 дюймів. Відмінне рішення для "позашляховиків", на яких доведеться кататися пересіченою місцевістю, а також для трюкових електросамокатів.

Що менше колеса, то легше самокат. При цьому у моделей з маленьким діаметром коліс низька посадка, а значить, вони не здатні долати перешкоди і легко можуть зачепитися днищем за виступи. Що особливо небезпечно, якщо у самокату там є батарея.

Крім ширини профілю, колеса поділяються на кшталт шини - вони бувають литими і "дутими" (пневматичними). Перший варіант підходить для хорошого дорожнього покриття, а ось колеса з пневмошинами, особливо поліуретановими, здатні справлятися з їздою пересіченою місцевістю.

Амортизатори

Завдяки наявності амортизаторів самокат може долати нерівності дороги під час їзди, тим самим підвищуючи плавність ходу. Навіть якщо вони початкового рівня, це помітно підвищує комфорт. Однак, якщо власник електросамокату важить понад 100 кілограмів, то звичайні амортизатори не підійдуть. У разі необхідна модель, розрахована великі навантаження.

Окремо варто відзначити, що наявність амортизаторів впливає на вагу електросамокату. Якщо він встановлений лише на передній осі, то маса зазвичай приблизно на 2 кг важча, ніж коли їх взагалі немає. А якщо присутні обидва амортизатори, то додасться вже 4 кіло. При цьому складаний самокат буде ще й приблизно на 10 см довшим.

скільки коштує амортизатор для електросамокату

Загальна вага та розмір електросамокату

Моделі, представлені сучасними брендами, сильно відрізняються за розміром та вагою. Ці показники залежать не тільки від усіх перерахованих вище факторів, але і від матеріалу, з якого виготовлені елементи електросамокату. Чим легше, тим зручніше користуватися.

Габарити також відіграють важливу роль. Адже великий розмір вимагатиме багато простору. І якщо ви збираєтеся брати із собою самокат у поїздки за місто, обов'язково переконайтеся, що воно поміститься у вашу машину.

Гальма

Якість гальм має критичне значення, якщо планується часто їздити у складних умовах або пішохідними зонами. Класичний варіант барабанних гальм з важелем на лівій ручці керма в такому випадку найоптимальніший, оскільки він забезпечує більш плавне гальмування. Також він є більш надійним і стійким до впливів довкілля - потрапляння води, бруду, піску та пилу.

Дискові гальма помітно програють у практичності через крихкість самих дисків. Але при цьому вони дозволяють значно скоротити гальмівний шлях і візуально виглядають набагато краще ніж барабанні.

Додатковий функціонал електросамокату

Електричний самокат – це не просто транспортний засіб з електродвигуном. Це також сучасний високотехнологічний пристрій, який покликаний забезпечити користувачеві максимальний комфорт. Тому в залежності від потреб можна вибрати як сучасну модель, так і досить простий транспорт для різних умов.

У багатьох моделях є цілий набір доповнень, вбудованих або комплектуючих - фара, відбивачі, задній ліхтар або кілька, а також, обов'язково, дисплей з базовою інформацією про стан девайсу. Але іноді багато хто з цих аксесуарів доводиться окремо докуповувати до електросамокату. В даному випадку вибір буде за вами, але варто пам'ятати, що трохи додаткової функціональності ніколи не зашкодить.

Електроніка

Всі без винятку електросамокати оснащені як мінімум базовим функціоналом для моніторингу показників — швидкості, пробігу, заряду, що залишився, і так далі. А деякі бренди навіть мають фірмові програми для смартфонів, що виконують цю функцію і дозволяють тонке налаштування параметрів.

При цьому найбільш зручними в користуванні є моделі з чорно-білим дисплеєм, оскільки інформацію при яскравому світлі читати з них набагато легше. А ось кольоровим дисплеям обов'язково потрібен козирок, інакше екран буде блікувати, що помітно ускладнить моніторинг показників самокату.

Освітлення

Якщо ви катаєтесь виключно вдень, вам точно не знадобиться потужна фара. А от якщо ви любитель їздити на електросамокаті ввечері та вночі, то освітлення не тільки потрібне, але й важливе. Фара повинна бути не просто яскравою, а й правильно розташованою, а в ідеалі — регульованою. Тоді вона точно висвітлюватиме дорогу, а не зліпить пішоходів та водіїв на дорозі. І не забудьте про наявність відбивачів.

Скільки коштує електросамокат?

Ціни на такі девайси розпочинаються від 5-6 тисяч гривень. Це базові моделі з невеликим запасом відстані 8-10 кілометрів. Потужність мотора у них зазвичай невелика і дозволяє розвинути швидкість максимум 15 км/год, залежно від ваги користувача. Для коротких поїздок вони цілком підходять.

Найдорожчі моделі коштують уже в районі 10-15 тисяч гривень — це вже серйозніші девайси, здатні проїхати на одному заряді до 15 км. Зазвичай вони мають батарею на 4000-6000 мАг, чого буде достатньо, щоб доїхати Києвом, наприклад, до метро або до офісу.

А електросамокат, ціна якого від 20000 гривень і вище, відповідно, може проїхати без підзарядки 30-35 кілометрів. При цьому він має помітно вищі швидкісні характеристики. Вони здатні розігнатися до швидкості 30-40 кілометрів на годину.

Де та який купити електросамокат?

Придбати самокат із електромотором сьогодні можна без проблем. Хоча це і дорогий девайс, його легко можна замовити онлайн. Наприклад, на сайті MacInCase можна підібрати з якісних моделей електросамокатів, ціна яких відрізняється залежно від функціоналу, потужності та об'єму батареї. У каталозі МакІнКейс можна легко замовити собі з безкоштовною доставкою додому по Києву або поштою по Україні відмінний і компактний транспорт.

Proove Model Kids

Найпростіший із електросамокатів, який взагалі можна знайти у продажу. Він легкий, компактний, зручний і його можна купити в онлайн-магазині MIC для дитини, яку ви хочете познайомити з цим способом комфортної подорожі сусідніми дворами, а потім і великим містом. Його двигуна на 120 Вт більш ніж достатньо, щоб протягом години проїхати 10 кілометрів на одній зарядці.

Електросамокат Proove Model Kids - Blue

Proove Model X-City Lite

Базовий електросамокат з двигуном на 250 Вт, яких достатньо, щоб кататися протягом години зі швидкістю 25 км/год. Для дитини це вже багато, а для дорослої це чудовий транспорт початкового рівня. Цей самокат, який легко замовити з сайту MacInCase, має складну конструкцію та виготовлений з авіаційного алюмінію, тому його легко скрізь брати із собою.

Електросамокат Proove X-City Lite (BLACK/RED)

Proove Model X-City Pro

Електричний самокат для досвідченого їздця, на який вже точно потрібні права. Але воно того варте - завдяки пневматичним шинам і мотору з потужністю 350 Вт, він дозволяє кататися бездоріжжям на швидкості до 25 км/год, а на рівній дорозі можна розігнатися навіть до 32 км/год. Також цей транспорт, який легко можна придбати з сайту МакІнКейс, оснащений інформативним дисплеєм, потужними фарами і вбудованою функцією круїз-контролю.

Електросамокат Proove X-City Pro (SILVER/BLUE)

Proove Speedway X

Найпотужніший електросамокат, який можна доставити собі з каталогу MacInCase, щоб із задоволенням кататися дорогами та бездоріжжям на далекі відстані (до 45 км) і з високою швидкістю — до 35 кілометрів на годину на рівному покритті. При цьому він максимально компактний і легко брати з собою в транспорт і можна вмістити в багажнику авто без проблем.

Електросамокат Proove Speedway - Black