Більшість людей у ​​сучасному світі для захисту своїх смартфонів від різних зовнішніх впливів та пошкоджень використовують силіконові чохли. Вони забезпечують достатній рівень захисту і не приховують зовнішній вигляд пристроїв, а підкреслюють або змінюють його відповідно до стилю життя власника.

Але силікон, навіть найякісніший, має значний недолік. Так як він є пористим матеріалом, він буквально вбирає бруд та пил при тривалому контакті. А прозорий силікон має властивість поступово жовтіти під впливом прямих сонячних променів.

Проте, далеко не завжди потрібно вдаватися до радикальних методів та замінювати чохол на новий. Ці проблеми можна вирішити підручними засобами, якщо знати, як відмити силіконовий чохол від забруднень і пожовтінь самостійно.

Як проводити регулярне чищення силіконового кейсу?

Для запобігання появі бруду, що в'ївся в матеріал, і передчасного пожовтіння чохла, його потрібно регулярно чистити. Робити це потрібно в середньому один-два рази на тиждень, використовуючи м'який мильний розчин. Для приготування складу, що чистить, знадобиться тільки вода температурою 40-50 градусів і милосодержащее речовина. Найкраще для цього підходить засіб для миття посуду без вмісту агресивних компонентів у складі. Однак можна використовувати рідке мило або навіть стружку господарського мила.

як відмити силіконовий чохол

Для виготовлення розчину, що чистить, знадобиться змішати 1 столову ложку засобу для чищення зі склянкою (200 мл.) води. При цьому краще застосовувати для змішування тару, в якій можна вільно занурити чохол. Після приготування розчину потрібно повністю опустити в нього футляр на 40 хвилин. Потім потрібно промити його в чистій проточній воді і залишити висихати до повної просушування. Це необхідно для того, щоб чохол щільно прилягав до смартфона після чищення.

Поради щодо вибору силіконових чохлів та догляду за ними

Крім регулярного чищення від бруду та пилу, за захисним кейсом потрібно постійно доглядати. Це дозволить значно продовжити термін його служби та знизити рівень зношування. Але це може бути марним, якщо чохол спочатку був обраний неправильно і виготовлений з матеріалів низької якості. Тому до вибору захисту обов'язково потрібно підходити правильно та не заощаджувати на аксесуарі. Якісний чохол, наприклад, можна замовити собі з магазину MacInCase з доставкою по Україні та Києву. І при правильному догляді вам не доведеться його часто змінювати і він збереже свій первозданний вигляд набагато довше.

  • При виборі футляра краще надати перевагу варіантам з матовим покриттям. Вони більш стійкі до забруднень і загального зносу, а також менше схильні до подряпин. Тому вони довше зберігають презентабельний вигляд при мінімальному догляді.
  • Очищення чохла за допомогою мильного розчину повинно проводитися регулярно, незалежно від того, чи є на його поверхні забруднення. Це потрібно робити не рідше разу на тиждень, щоб запобігти появі плям, що в'їлися, бруду.
  • Важливо щомісяця проводити повне очищення. Це допоможе уникнути появи більш серйозних забруднень, яких надалі важко позбутися. Також це корисно як профілактика пожовтіння.
  • Будь-які плями необхідно видаляти відразу після того, як вони з'явилися на поверхнях кейсу. Інакше вони в'їдаються в пористу структуру і їх дуже складно видалити.
  • Не залишайте пристрій у чохлі на відкритому сонячному світлі протягом тривалого часу. Від цього матеріал швидко жовтіє, а при сильному нагріванні може статися деформація, внаслідок чого футляр втратить багато захисних властивостей.
  • Найлютіший ворог прозорих силіконових чохлів після прямих сонячних променів — джинсова тканина. Тому не слід носити смартфон у такому чохлі у кишенях джинсового одягу. Від цього матеріал може придбати синій відтінок, який практично неможливо вивести.

Як почистити чохол самостійно?

Якщо регулярні процедури догляду за кейсом для смартфона не допомогли уникнути забруднень, то це не завжди призводить до безвихідних ситуацій. У більшості випадків, втім, подібне справді є приводом для покупки нового футляра. Наприклад, можна зайти в онлайн-каталог МакІнКейс та замовити на заміну старому чохлу за розумною ціною з доставкою по Києву та Україні.

Але навіть якщо на кейсі з силікону з'явилися неприємні плями або він пожовк, часто йому все ще можливо повернути приємний зовнішній вигляд або навіть відбілити його до початкового стану. Для цього потрібно знати, як очистити силіконовий чохол своїми силами. Тому що відновити зовнішній вигляд чохла можна за допомогою досить простих методів, доступних кожному.

як почистити чохол від жовтизни

Як чистити силіконовий кейс гумкою?

Найпростіший спосіб видалити плями з білих і прозорих кейсів - використовувати звичайну гумку для прання або меламінову губку. Це не надто ефективно проти бруду, що дійсно в'ївся в поверхню, але в більшості ситуацій звичайної білої гумки буде достатньо для того, щоб повернути футляру приємний зовнішній вигляд.

Для видалення забруднень знадобиться просто протерти білою гумкою або меламіновою губкою поверхню чохла. Таким чином вдасться зібрати більшу частину бруду, після чого залишиться обтрусити кейс від дрібних частинок. Головне при цьому не використовувати кольорові гумки, оскільки це може призвести до зворотного ефекту. Барвники, що містяться в них, можуть надати колір матеріалу, і позбутися цього буде неможливо.

Як очищати силіконовий чохол лимонним соком?

Один із найлегших способів відновити прозорість кейсу і прибрати з його поверхні сильний бруд і жовтизну - лимонний сік або лимонна кислота, розведена з розрахунку 2 чайні ложки на 1 склянку (200 мл) води.

Щоб розібратися з тим, як почистити чохол від жовтизни лимонним соком, знадобиться лише вичавити один лимон. Вижатий сік потрібно нанести на потемнілі або брудні поверхні приблизно на 25-30 хвилин. Після цього потрібно протерти всі сліди мікрофіброю або м'якою губкою, а потім промити в чистій проточній воді і залишити до повної просушування.

Як відмити прозорий чохол содою?

Плями від фарби або клею, що з'явилися на силіконовому кейсі, можна видалити за допомогою пасти харчової соди. Але цей спосіб необхідно використовувати з обережністю, тому що сода є сильним абразивом і може сильно нашкодити матеріалу або навіть залишити помітні подряпини. Тому для зменшення ризиків та зниження абразивності найкраще в суміші з содою використовувати миючий засіб.

Щоб вирішити питання з тим, як відмити прозорий чохол від сильних забруднень, з соди знадобиться приготувати пасту, що чистить. Для цього знадобиться поступово додавати до содового порошку теплу воду, доки не вийде кашка. Як зазначалося раніше, зниження абразивності можна використовувати неагресивні миючі засоби.

Склад, що вийшов після змішування, потрібно обережно нанести товстим шаром на брудні поверхні чохла. У такому стані футляр повинен залишатися до повного висихання пасти на його поверхнях, а потім усунути його мікрофібровою серветкою або м'якою губкою. Після всіх процедур залишається промити поверхні чохла у проточній воді та дочекатися його повного висихання.

Як чистити силіконовий кейс зубною пастою?

Аналогічно содовому розчину, добрим засобом для усунення бруду на чохлах для смартфонів є зубна паста. Так само, як і при використанні гумки, тут підійде виключно класична біла паста, в ідеалі без вмісту абразивних і додаткових активних частинок. Так само, як і соду, її потрібно нанести на брудні поверхні футляра товстим шаром, а потім залишити його до висихання. Після цього потрібно видалити всі залишки, а потім обмити чохол у проточній воді та висушити.

як почистити силіконовий чохол зубною пастою

Як очистити силіконовий чохол засобом для зняття лаку?

Більш сильним, але більш небезпечним для матеріалу методом, як почистити силіконовий чохол від фарби, чорнила або клею, є засіб для зняття лаку. В даному випадку важливо застосовувати лише варіанти без вмісту ацетону – ця речовина може нашкодити матеріалу. Також цей спосіб абсолютно не застосовується до чохлів з принтами.

Першим етапом при даному способі видалення забруднень є первинне очищення чохла. Перед обробкою промити кейс мильним розчином і обов'язково повністю просушити. Після цього необхідно буде обов'язково перевірити, як поведеться силікон при контакті. Для цього можна нанести його на непомітну ділянку поверхні. В ідеалі – на внутрішній стороні чохла.

Тільки після того, як ви переконалися, що речовина не завдала шкоди футляру, можна буде приступити до видалення бруду та плям. Процедура в даному випадку проста - достатньо нанести на ватяний диск або паличку рідину та акуратно протерти забруднені ділянки. Після очищення залишається ще раз промити кейс із милом, а потім змити все проточною водою та залишити на просушування.

Як чистити силіконовий чохол спиртом?

За аналогією із засобом видалення лаку, досить ефективним способом усунення плям є спирт. Особливо добре він допомагає при видаленні слідів від маркерів та фломастерів, а також фарб та чорнила від ручки. Але він також не підходить для кейсів із принтами.

Процес очищення практично ідентичний. Спочатку необхідно промити чохол і висушити його, потім перевірити на непомітній ділянці реакцію силікону на спирт, а потім видалити плями змоченої в спирті ватною паличкою або диском. А після чищення футляра потрібно його повторно вимити в мильній та проточній воді та висушити.

Як почистити силіконовий кейс відбілювачем?

Якщо чохол помітно пожовк, і іншими способами цю проблему виправити не вдається, то можна вдатися до більш радикальних методів. Всупереч поширеній думці, способи як відбілити чохол існують. Що не дивно, з пожовтінням футляра допоможе впоратися відбілювач.

Для цього підійде будь-який засіб із числа домашніх. Головне при цьому використовувати відбілювачі без вмісту хлору. Це критично важливо, оскільки речовини, що містять хлор, можуть непоправно нашкодити кейсу. Починаючи від появи плям, що не видаляються, і закінчуючи деформацією поверхонь.

Відбілювача слід нанести на чохол за допомогою звичайної губки і потримати його в такому стані приблизно 20 хвилин. Після цього потрібно з обережністю стерти всі сліди речовини та обмити у проточній воді. Також можна додатково промити футляр із милом. І, звичайно, обов'язково не забудьте просушити чохол, перш ніж одягати його на смартфон.

як очистити силіконовий чохол

Як не можна чистити силіконові чохли для телефону

Перед очищенням захисного футляра від забруднень, необхідно обов'язково запам'ятати кілька простих правил, яких важливо дотримуватись при роботі з силіконом. Найголовніше — не використовувати надмірно агресивні хімічні речовини та сильні абразивні засоби, а також жорсткі губки, щітки чи наждачний папір, наприклад. Це дуже важливо, оскільки застосування таких методів може призвести до непоправних ушкоджень.

Очищення чохлів за допомогою перерахованих вище способів може викликати поява подряпин, мікротріщин та інших порушень цілісності поверхні. У них при щоденному використанні забитиметься бруд і пил, які неможливо видалити. Агресивні хімічні речовини можуть порушити структуру силікону, що призведе до аналогічних наслідків.

Вкрай важливо також уникати використання будь-яких детергентів та відбілювачів із вмістом хлору при очищенні чохлів. Крім того, що ця хімічна речовина може викликати пошкодження, вона також сильно в'їдається в поверхню. Це зазвичай призводить до появи помутнінь та неприємних жовтих плям на кейсі. І видалити їх буде неможливо.

При застосуванні помірно агресивних речовин, таких як безацетонові засоби для зняття лаку або спирт, необхідно також дотримуватися запобіжних заходів. У жодному разі не можна занурювати в них чохол цілком. Це може призвести до непоправних пошкоджень чохла і навіть його деформації. Тому важливо наносити ці речовини лише на забруднені ділянки та лише за допомогою ватного диска чи палички. І обов'язково потрібно промивати футляр після обробки.