Історія технології MagSafe почалася задовго до того, як з'явився iPhone 12. Багато хто не знає, але вперше її представили ще в 2006 році, коли iBook стали називатися MacBook. Саме тоді на ноутбуках Apple уперше з'явилася магнітна зарядка. З її допомогою інженери усунули проблему, з якою упродовж тривалого часу стикалися користувачі лептопів. Використання магнітного замку дозволило уникнути пошкоджень при різкому відключенні пристрою від зарядки при збереженні потужності та ефективності.

 

MagSafe чохол для iPhone 12

STR Leather Case

MagSafe чохол для iPhone 13

STR Space Case

MagSafe підставка-гаманець для iPhone

MOFT Snap-On

 

Однак у 2016 році компанія Apple вирішила відмовитись від подібної технології на користь USB Type-C. Багато користувачів після цього визнали цю технологію застарілою і незаслужено про неї забули. Тим не менш, інженери не прибрали MagSafe в довгу скриньку, а відправили її на переосмислення, причому дуже глобальне. І в жовтні 2020 року технологія повернулася в дію вже в іншому вигляді та на інших пристроях бренду — у смартфонах.

Що таке MagSafe у сучасних iPhone?

Зробивши невелику перерву у використанні технології магнітних захоплень, компанія Apple повернула її лише разом із виходом 12-го покоління своїх смартфонів. Саме в лінійці iPhone 12 бренд знову повернув усім можливість підключати щось за допомогою магнітів до своїх пристроїв. І це виявилося не простим поверненням, а тріумфальним переосмисленням зі значним поліпшенням функціональності.

Що таке MagSafe у сучасних iPhone?

Оновлена ​​технологія магнітних захоплень MagSafe була заснована на звичному для всіх бездротовому зарядному пристрої. Однак у новій ітерації до простої передачі енергії від таблетки до акумулятора додалося спеціальне багатофункціональне кріплення. Фактично, ця технологія використовує покращену за допомогою кільця зі спеціальних магнітів котушку бездротової зарядки. Це високотехнологічне магнітне кільце дозволяє закріпити зарядний пристрій на задній панелі смартфона та передавати енергію з максимальною ефективністю.

З таким кільцем з магнітів, "таблетку" бездротової зарядки за допомогою MagSafe стало можливо прикріпити до смартфона в будь-якому зручному положенні, причому далеко не обов'язково в строго горизонтальному. Магнітне захоплення кільця забезпечує ідеальне поєднання котушок усередині пристрою та зарядного блоку, що усуває всі проблеми з неправильним позиціонуванням пристрою. Завдяки цьому стало можливо уникнути проблем під час заряджання, до того ж девайс при цьому можна використовувати в процесі.

Як додатковий плюс зарядні пристрої з підтримкою магнітного кільця пропонують більш високу продуктивність у порівнянні зі звичайними Qi-зарядками. На відміну від класичних бездротових зарядок, які мають потужність до 7,5 Вт, MagSafe-зарядники дозволяють заряджати iPhone або Apple Watch на потужності до 15 Вт. А для забезпечення додаткової безпеки, щоб уникнути перегріву, магнітні захоплення мають власний обмежувач і зупиняють передачу заряду при підвищенні температури девайсу.

Навіщо використовують MagSafe?

Коли технологія магнітної зарядки знову з'явилася на ринку з 12-м поколінням смартфонів Apple, відразу виникла й безліч різних чохлів, сумісних з нею. А разом з цим кожен новий чохол iPhone 12 MagSafe отримав розширену функціональність.

Наприклад, такий MagSafe чохол не заважає процесу передачі енергії при підключенні до сумісної бездротової зарядки. Користувачі отримали можливість заряджати свій смартфон як з одягненим кейсом, так і без нього. Більше того, сьогодні у продажу є і кейси-гаманці, які користувач може використовувати як зручне сховище для банківських карток та готівки.

Серед аксесуарів із підтримкою цієї технології є спеціальні утримувачі для автомобілів. Вони дозволяють буквально примагнітити iPhone до конкретного місця. Завдяки такому кріпленню користувачеві можна не перейматися тим, що девайс випаде з кронштейна при нерівностях на дорозі.

Аналогічно цим власникам різні виробники почали випускати зарядні підставки та док-станції, сумісні з MagSafe. Вони часто також включають функціональні кронштейни, на яких можна зі зручністю розмістити смартфон і смарт-годинник Watch Series. Причому є варіанти і кілька пристроїв, здатні одночасно заряджати їх все.

Більш того, технологію Apple MagSafe застосовують навіть у конструкції штативів та селфі-палок. Завдяки магнітним захопленням стало можливо надійно закріплювати смартфон на місці без необхідності використовувати додаткові жорсткі кріплення. Тому робити фотографії з використанням аксесуарів стало ще легше та зручніше.

Навіщо використовують MagSafe?

Чи сумісна технологія MagSafe зі старими моделями iPhone?

На жаль, для власників старих моделей смартфонів від Apple, технологія магнітних захоплень несумісна з ними повною мірою. Тим не менш, частиною функціональності можна скористатися з користю. Наприклад, можна підібрати чохол MagSafe iPhone 11 та інших раніше пристроїв, включаючи смартфони X-серії, сумісний з цією технологією.

Тобто за допомогою такого кейсу можна без проблем синхронізувати пристрій з MagSafe док-станцією та закріпити його так, щоб підзарядка повітрям працювала максимально ефективно. Більше того, існують спеціальні стікери, за допомогою яких можна зробити будь-який чохол для iPhone за допомогою бездротової зарядки MagSafe-сумісним.

Аксесуари для iPhone MagSafe

Сьогодні у продажу існує безліч аксесуарів, що працюють з підтримкою технології магнітних захоплень від Apple. І це не дивно — для кожного нового покоління пристроїв цього бренду завжди виходило безліч супутніх товарів. Причому вони з'являлися ще до того, як девайси надходили в продаж. Тому в магазинах можна знайти багато різноманітних доповнень. Наприклад, можна зайти на сайт MacInCase та замовити собі чохол з MagSafe або інший сумісний аксесуар, який доставлять поштою Україною або кур'єром Києвом.

MagSafe-сумісні бездротові зарядки та док-станції

Звичайно ж, перероджена технологія магнітного кільця в першу чергу породила появу саме зарядних пристроїв для смартфонів та смарт-годин Apple. Завдяки цьому з'явилася велика різноманітність "таблеток" для бездротової підзарядки, а також док-станцій на кілька пристроїв. Сьогодні їх можна знайти в інтернет-магазинах у великій кількості. Більш того, крім базового функціоналу вони часто оснащені різними індикаторами заряду та розширення для можливостей девайсів та їх синхронізації між собою.

Серед док-станцій можна вибрати та купити , наприклад, модель STR 3in1 MagSafe Wireless Charging Station . Основна перевага цієї технології в даному випадку полягає в можливості не просто розмістити девайс на площині зарядного пристрою. Магнітне кільце дозволяє значно підвищити ефективність підзарядки. А як додаткова функція док-станції часто оснащені спеціальним рухомим похилим кронштейном, що дозволяє користуватися пристроєм у процесі зарядки.

Док-станція STR 3in1 MagSafe Wireless Charging Station Dock (тільки для iPhone 12 | 13 Series | Apple Watch | AirPods) - Black

MagSafe чохол для iPhone

Найпоширеніший тип аксесуарів для iPhone будь-якого покоління – захисний кейс. Сьогодні в онлайн магазинах вони представлені в широкому асортименті. При цьому технологію MagSafe підтримують не лише базові силіконові чохли, але й протиударні та навіть водонепроникні. Виробники аксесуарів постаралися і випустили всілякі моделі, що повністю підтримують сумісність з магнітним кільцем.

Наприклад, для iPhone 12 можна замовити шкіряний чохол STR Leather Case . Такі кейси не перешкоджають підзарядці повітрям, забезпечують надійну фіксацію пристрою на місці і повністю сумісні з будь-якими додатковими аксесуарами.

Чохол STR Leather Case для iPhone 12/12 Pro (з MagSafe) - Black

А для iPhone 13 покоління є протиударні кейси STR Space Case , які можна купити на сайті MacInCase. І вони підтримують такий самий функціонал. Тому для будь-якого сучасного смартфона від Apple можна знайти чохол MagSafe, який підтримує з'єднання з бездротовими зарядками. powerbank, док-станціями та іншими аксесуарами.

Прозорий протиударний чохол із MagSafe STR Space Case for iPhone 13 - Clear

Чохол-гаманець MagSafe

Ще один різновид кейсів, покращений у порівнянні з класичними варіантами — шкіряний чохол гаманець MagSafe для iPhone, який з'явився у продажу одночасно з 12 поколінням смартфонів. Вони швидко набрали популярності завдяки своїй функціональності, тому для сучасних флагманів вони теж є. Є навіть доповнення до чохлів у вигляді підставок-гаманців.

Як і будь-які інші чохли, кейси-гаманці не заважають підзарядці і надійно фіксуються на "таблетці" зарядного пристрою або майданчику док-станції. Єдиний можливий їх недолік полягає в тому, що з безліччю карток або великою сумою готівки у відділах вони можуть бути більш масивними, ніж хотілося б власнику.

Наприклад, у продажу на сайті МакІнКейс є багатофункціональна підставка MOFT Snap-On , яку можна придбати за невисокою ціною з доставкою по Києву та Україні. За допомогою неї можна забути про те, щоб носити із собою гаманець. Тому що в такій підставці є спеціальний відділ для карток та готівки. І вона легко поєднується з будь-яким чохлом, що підтримує технологію MagSafe.

Підставка для телефону та гаманець (сумісний з MagSafe) MOFT Snap-On - Dark Blue

PowerBank з магнітним замком

Разом з появою кейсів, сумісних з MagSafe, з'явилися портативні акумулятори, які можна з'єднувати з пристроями Apple за допомогою магнітного кільця. Це ідеальний аксесуар для тих, хто часто знаходиться далеко від розеток і потребує підзарядки для iPhone, але не хоче носити із собою зайві дроти. Наприклад, можна купити STR Magnetic Wireless Charging PowerBank - такий девайс можна просто прикріпити до смартфону або розумного годинника і залишити їх у такому вигляді в сумці, не турбуючись про те, що вони роз'єднаються при транспортуванні.

Портативний зарядний пристрій MagSafe STR Magnetic Wireless Charging PowerBank 5000 mAh - Gray

Більше того, такі портативні зарядки можна використовувати, коли на смартфоні вдягнений чохол, тому проблем не виникне. Єдиний недолік, який навряд можна вважати таким, полягає у неможливості отримати максимальну швидкість зарядки. Це пов'язано в першу чергу із забезпеченням безпеки девайсу та аксесуару. Тобто обмеження введено примусово і потрібне виключно для того, щоб уникнути перегріву обох пристроїв.